Read Edebiyat Olayı by Terry Eagleton Free Online


Ebook Edebiyat Olayı by Terry Eagleton read! Book Title: Edebiyat Olayı
The author of the book: Terry Eagleton
Language: English
Format files: PDF
ISBN 13: No data
The size of the: 878 KB
Edition: Sel Yayıncılık
Date of issue: 2012
ISBN: No data

Read full description of the books Edebiyat Olayı:

"Edebiyat" diye bir kategoriden bahsedebilir miyiz? Gerçeklik ile kurmaca nerede birbirinden ayrılır? Çeşitli edebiyat kuramları metnin ne demek olduğu ve ne işe yaradığı konusunda bize ne söylüyor? Kavram ile "şeyler", söz ile eylem arasındaki ilişki nedir? Kültür kuramları ile politik durumun bir ilgisi var mı? Edebiyat bir strateji midir? Terry Eagleton daha önceki kitaplarında da öne sürdüğü soruları yeni bir perspektifle ele alırken, edebiyatın kültür içindeki yerine, geçerliliğine, işlevine ve sınırlarına dair net bir bakış açısı sağlıyor.

"Edebiyat Olayı", yalnızca bir edebiyat olayı değil. Edebiyatın doğasına, yapısına, dünya ile ilişkisine dair temel soruları ve çeşitli edebiyat teorilerinin bu konularda verdiği yanıtların ne anlama geldiğini incelerken; dil, kavramlar, gerçeklik, kültür ve ideoloji gibi konularda temel yaklaşımları da sorguluyor ve tatmin edici cevaplar sağlıyor. Edebiyat kuramı, eleştirel teori ve analitik felsefeyi alışılmadık biçimde bir araya getiren Eagleton, ona haklı bir ün sağlayan birikimini ironik bir dille, hiç olmadığı kadar özlü ve bütünlüklü biçimde okuyucularına sunuyor.

"Görgüsüzlük edecek olsam, diyebilirdim ki bu kitap, edebiyatın (en azından bugün için) gerçekte ne anlama geldiğinin makul bir açıklamasını sunuyor ve aynı zamanda hemen hemen tüm edebi kuramların ortak bir yönüne ilk kez dikkati çekiyor. Ama dediğim gibi görgüsüzlük edip bunu dile getirmeyeceğim."

Read Ebooks by Terry EagletonRead information about the author

Ebook Edebiyat Olayı read Online! Widely regarded as Britain's most influential living literary critic & theorist, Dr Eagleton currently serves as Distinguished Prof. of English Literature at the Univ. of Lancaster & as Visiting Prof. at the Nat'l Univ. of Ireland, Galway. He was Thomas Warton Prof. of English Literature at the Univ. of Oxford ('92-01) & John Edward Taylor Prof. of English Literature at the Univ. of Manchester 'til '08. He returned to The Univ. of Notre Dame in the Fall '09 semester as Distinguished Visitor in the English Dep't.
He's written over 40 books, including Literary Theory: An Introduction ('83); The Ideology of the Aesthetic ('90) & The Illusions of Postmodernism ('96).
He delivered Yale's '08 Terry Lectures & gave a Gifford Lecture in 3/10, titled The God Debate.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Edebiyat Olayı
Read EBOOK Edebiyat Olayı by Terry Eagleton Online free

Download PDF: edebiyat-olay.pdf Edebiyat Olayı PDF